27 Mart 2020, Yorumlar kapalı

SEO Sözleşmesi

 

SEO Sözleşmesi SEOiste.com ve Hizmet alan …….. ………… Kişi arasında ………………………… web sitesine aşağıdaki anahtar kelimelere yapılan Seo hizmetinin şartları ve iade koşulları hakkında düzenlenmiştir.

Anahtar Kelimeler:

Seo Hizmeti sözleşme şartları:

 1. SEOiste Arama motoru optimizasyonu hizmedi (SEO, Bundan sonra da SEO Denilecektir.) sağlayacaktır. SEOiste müşterinin web sitesi olan ……. …………. Sitesinin sıralamasını arama motorlarında (Google) iyileştirmek ve organik trafiğini artırmak yukarıdaki yazılı anahtar kelimeler üzerinde çalışmayı taahhüt eder.
 2. Sağlanacak SEO Hizmetinin ücreti …………./ay olarak anlaşılmıştır. SEOiste çalışmaya başlamadan önce ücretlerini peşin olarak alır.

Seo hizmetinde şunlar amaçlanmaktadır.

 1. Arama motorlarında belirlenen kelimeler veya serp kelimelerde yükseliş sağlamak
 2. Oraganik trafikte artış sağlamak.

SEO sözleşmesi şunları kapsamaktadır.

 • Siteye uygun anahtar kelimeleri (x adet) çıkarmak ve serp kelimeleri bulmak (x adet)
 • Gerektiğinde çeşitli html etiketleri, meta veriler, sayfa başlıkları ve sayfa metni için metnin düzenlenmesi ve / veya optimizasyonu ( xx sayfaya kadar)
 • Gerektiğinde, anahtar kelime / kelime öbeği aramalarını “yakalamak” amacıyla ek web sayfaları (Paravan site veya Bağlantı) veya içerik önerin.
 1. SEOiste Profosyonel SEO Hizmeti almak isteyen müşteri şunları kabul etmiş sayılır.
 • İçerik ve yapının analizi için web sitesine idari / arka uç erişimi.
 • Optimizasyon amacıyla değişiklik yapma ve gerekirse web tasarımcınız gibi üçüncü şahıslarla doğrudan iletişim kurma izni.
 • Analiz ve izleme amacıyla mevcut web sitesi trafik istatistiklerine sınırsız erişim.
 • Bağlantı istemek için bir websitesi mail adresi ( bilgi@seoiste.com gibi )
 • Arama motoru optimizasyonu amacıyla SEOiste tarafından gerekli görülen herhangi bir kullanım için müşteri resimlerini, logolarını, ticari markalarını, web sitesi resimlerini, broşürleri, içeriği vb. Kullanma yetkisi .
 • Müşterinin sitesinde metin içeriği eksikse, Müşteri, ek veya daha zengin web sayfaları oluşturmak amacıyla elektronik formatta ek metin içeriği sağlayacaktır. SEOiste, Müşteriye ek ücret karşılığında site içeriği oluşturabilir. Müşteri SEOiste’den içerik satın almakla ilgileniyorsa , lütfen maliyet tahmini için SEOiste ile iletişime geçin. 
 1. Müşteri, SEO hizmetleriyle ilgili olarak aşağıdakileri kabul etmelidir:
 • Verilen hizmet için ücret iadesi yapılmaz lakin aşağıdaki olağan dışı durumlar için ücret iadesi ve oranları söz konusudur.
 • Tüm ücretler, hizmetler, belgeler, tavsiyeler ve raporlar gizlidir. 3. Kişiler ile paylaşılamaz! SEOiste Yıllık olan işler dahil tüm işlerde Aylık raporlama yapmaktadır.
 • SEOiste, şu anda veya gelecekte kabul edecekleri site ve / veya içerik türü ile ilgili olarak arama motorlarının politikaları üzerinde hiçbir kontrole sahip değildir. Müşterinin web sitesi, tamamen arama motorunun veya dizinin takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda herhangi bir dizinden veya arama motorundan çıkarılabilir.
 • Bazı anahtar kelimelerin / kelime öbeklerinin rekabet gücü, arama motoru sıralama algoritmalarındaki devam eden değişiklikler ve diğer rekabet faktörleri nedeniyle SEOiste, herhangi bir anahtar kelime, kelime öbeği veya arama terimi için 1 numaralı konumu veya tutarlı ilk 10 konumu garanti etmez. Bununla birlikte, SEOiste, Yıllık hizmetlerden sonra siteye gelen trafiği % 30 oranında artıramazsa , SEOiste, böyle bir yüzdeye ulaşılıncaya kadar Müşteriye hiçbir ek ücret ödemeden SEO hizmetlerine devam edecektir. Eğer bu başarı yakalamamışsa SEOiste almış olduğu hizmet bedeli (Bağlantı ücretleri ve içerik hizmetleri hariç) %35’ni iade edecektir. İade faturasına müteakiben 30 iş günü içinde tamamlanacaktır.
 • Google’ın yeni web sitelerinin (veya sayfalarının) sıralamalarını “45” süreden daha uzun bir süredir var olduklarını kanıtlayana kadar engellediği bilinmektedir . Buna “Google Korumalı Alan” denir. SEOiste, Google Sandbox cezalarıyla ilgili sıralama / trafik / endeksleme sorunları için sorumluluk kabul etmez.
 • Ara sıra, arama motorları girişleri görünür veya öngörülebilir bir neden olmaksızın bırakır. Genellikle, liste ek bir SEO olmadan yeniden görünecektir. SEO hizmeti sırasında bir liste düşerse ve Kurumsal SEO Hizmeti tamamlanmasından sonraki 30 gün içinde yeniden görünmezse, SEOiste söz konusu arama motorunun mevcut politikalarına göre web sitesini / sayfayı yeniden optimize edecektir.
 • Bazı arama dizinleri, ücret karşılığında hızlandırılmış listeleme hizmetleri sunar. Müşteri, söz konusu hızlandırılmış listeleme hizmetlerine (örneğin, ücretli dizinler,Tanıtım yazısı hizmeti) katılmak isterse, dahil edilmek için ödenen tüm veya hızlandırılmış hizmet ücretlerinden Müşteri sorumludur. SEOiste, istek üzerine hızlandırılmış listeleme hizmetlerinin bir listesini sunabilir. SEOiste kendi datasında ve sistemi üzerinden ücretsiz olarak aylık düzenli bağlantı gönderimi yapabilir. Sıralama için ek bağlantı ihtiyacı doğarsa müşteri ile ortak bir karara vararak ek bağlantılar alabilir.
 • Müşteri SEOiste ile irtibat kurmadan asla yeni bağlantılar alamaz alması durumunda SEOiste hiçbir yükümlülüğü olmadığı gibi siteye gelebilecek optimizasyon zararlarından dolayı hiçbir iade yapmaz.
 • Kalitesiz sitelere” bağlantı vermek veya “bağlantı çiftliklerinden” bağlantılar almak, tüm SEO çabalarına ciddi şekilde zarar verebilir. SEOiste, Müşterinin önceden danışmadan belirli bir web sitesine bağlanma veya bu web sitesinden bir bağlantı elde etme seçiminden sorumlu değildir.

 

 1. SEOiste, Müşterinin web sitesinin arama motoru sıralamalarını olumsuz etkileyen diğer taraflarca web sitesinde yapılan değişikliklerden sorumlu değildir.
 1. Paketler dışında olan listelenmeyen Ek Hizmetler (ADS, metin yazarlığı, bağlantı ağı hazırlama, vb.) EK ücret karşılığında sağlanacaktır .
 1. Müşteri, yukarıdaki web sitesine dahil edilmek üzere SEOiste sağlanan herhangi bir metin, grafik, fotoğraf, tasarım, ticari marka veya diğer sanat eserinin Müşteriye ait olduğunu veya Müşterinin hak sahibinden izin aldığını garanti eder.
 2. SEOiste Hizmet süresince aylık ……. Saat kadar müşteriler ile online veya telefonda toplantılar düzenler. Gerekirse Daha iyi optimize için personele Eğitimler verir.
 3. İş bu sözleşme; 9 maddeden oluşmakta olup Sözleşmeye aykırı olduğu veya anlaşmazlık olması durumunda Yetkili İstanbul Anadolu Mahkemelerinde dava edilebilecektir.

Müşteri Adı: ________________________________________

 

Müşteri imzası ___________________________________

 

Tarih: _______________

Şirket Adı: ______________________________________

 

İmza _________________________________________

 

Tarih: _______________